wtorek, 3 maja 2011

Książki IV'2011

Kwiecień to miesiąc moich imienin, a dodatkowo wpadła jakaś premia, doszły książki wcześniej zakupione przez warszawskiego łącznika i udało mi się coś wygrać. No to trochę się tego nazbierało.

Wiedźma z lasu; White T. H. - drugi tom pięcioksięgu arturiańskiego. Wzięty z zaskoczenia z taniej książki w Bydgoszczy.
Szklany dom; Stross Charles - Zakup z MADBOOKSa. Mam duże oczekiwania, co do tej książki. Accelerando narobiło mi smaku.
Nova Swing; Harrison M. John Zakup z MADBOOKSa. Tutaj także oczekiwania spore. Nie przyjąłem poprzedniej części jakoś przesadnie entuzjastycznie, jednak była na tyle interesująca i oryginalna, że tę po prostu musiałem mieć. I leży wysoko na liście "do przeczytania" póki jeszcze "Światło" nie wywietrzało mi z głowy.
Akwaforta; Bishop K. J. Zakup z MADBOOKSa, ale dużo wcześniejszy. Tylko, ze schowane było przez małżonkę na okazje imieninową. No to w końcu dostałem. Kolejne uzupełnienie biblioteczki "Uczty wyobraźni".
Śmierć na żywo; Compton D. G. - wyszperana w koszu z kryminałami w antykwariacie w Kościerzynie.  Słyszałem o tej powieści dużo dobrego. Zobaczymy czy będzie to zgodne z moimi odczuciami.
Rozgwiazda; Watts Peter - Zakupiona bezpośrednio od wydawcy. Tanio, łatwo i szybko. Podoba mi się taki pomysł. Tu dygresja: szkoda, ze inne moje ulubione wydawnictwo na literkę P, ma w swoim sklepie książki drożej, niż księgarnie wysyłkowe. A Wattsa musiałem mieć, bo "Ślepowidzenie" było jedną z najlepszych SF jakie przeczytałem od długieeeeego czasu.
Diabeł na Wieży; Kańtoch Anna - Tę książkę dostałem w prezencie od nosiwody. Dziękuję. Jeszcze nic Anny K. nie czytałem, nie mam oczekiwań. To i nie powinienem się zawieść. Tylko nie wiem, kiedy dostanę natchnienia do przeczytania.
Bogowie przeklęci; Bochiński Tomasz - Zakupiona w taniej książce w Warszawie przez nosiwodę. Grabaż Monck przypadł mi i żonie do gustu, i właściwie to nie wiem dlaczego nie kupiłem powieści z jego udziałem, zaraz gdy wyszła. Mam wrażenie, że bierze w tym udział szpetna okładka z tragicznym wręcz grzbietem. Plan czytelniczy na wakacje.
Noc szarańczy; Olejniczak Jewgienij T. - Zakupiona w taniej książce w Warszawie przez nosiwodę. Tutaj do zakupu nie doszło wcześniej, bo zawsze coś było ważniejszego, a niektóre opowiadania już znałem. Jednak występ Jewgienija w ostatnim F&SF każe zwrócić baczną uwagę na tego młodego, dobrze zapowiadającego się autora.
Horror Show; Orbitowski Łukasz - Zakupiona w taniej książce w Warszawie przez nosiwodę. W sumie to mam numer Science-Fiction z tą powieścią, ale podobno wydanie książkowe jest zmienione i lepsze. No to nie oparłem się pokusie.
Pies i klecha. Tancerz; Orbitowski Łukasz, Urbaniuk Jarosław - Zakupiona w taniej książce w Warszawie przez nosiwodę. Mam pierwszy tom, to dlaczegóż by nie mieć drugiego?
Mały Brat; Doctorow Cory - Wygrana w konkursie portalu Katedra. Też nie mam oczekiwań. Autora znam jedynie z kilku opowiadań. Zobaczymy jak sobie poradzi. Głosy docierają różne.
Xiao Long. Biały Tygrys; Juraszek Dawid - Książka wygrzebana w koszu marketu Real. Opowiadania, które czytałem w SFFiH jakoś specjalnie mnie nie ujęły, ale i nie były złe. Może w większej dawce załapię klimat?

1 komentarz:

a. pisze...

Czytaj "Nova swing" rzeczywiście póki pamiętasz "Światło" z dwóch powodów. Po pierwsze przez nawiązania, po drugie motto o nostalgii znalazło się w tej powieści nieprzypadkiem (moim zdaniem).